fbpx

E-zakupy z odroczonym terminem płatności

Jeszcze nie raty, ale już nie natychmiastowe uregulowanie zobowiązania – tak w największym możliwym skrócie należałoby określić transakcję z odroczonym terminem płatności. Wyniki sondażu Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych potwierdzają, że nad Wisłą kupujący w sieci są jak najbardziej zainteresowani takim rozwiązaniem.

Rynek e-sprzedaży w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników, co obrazuje lipcowe badanie Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych przygotowane dla platformy FerBuy. Z ankiety wynika, że obecnie aż połowa polskich internautów aktywnie kupuje w sieci co najmniej kilka razy w roku.

Badanie sprawdzało preferowane przez internautów formy płatności w e-sklepach. Najczęściej, bo aż przez 42 proc. badanych, wybierany jest przelew bankowy. Ponad ¼ internautów kupujących online preferuje natomiast płatność przy odbiorze. Co ciekawe, z badania wynika także, iż 62 proc. badanych popiera pomysł kupowania przez Internet z możliwością zapłaty za produkty dopiero po 14 dniach, po otrzymaniu oraz sprawdzeniu kupionego produktu.

Cieszy nas zainteresowanie polskich internautów możliwością zapłaty za zakupione produkty z odroczonym terminem płatności. Opcja „kup teraz, zapłać później” może rozwiązać szereg problemów z zakupami online, na które napotkała aż 1/3 internautów

mówi Rafał Pasieka, ekspert systemu internetowych płatności odroczonych FerBuy.

36 proc. badanych przez IIBR osób miała problem z zakupami przez Internet, za które zapłaciła z wyprzedzeniem. Do 30 proc. z nich dotarł produkt wybrakowany, a do połowy adresatów zakup nie trafił w ogóle.

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych przeprowadził badanie metodą CAWI – ankiety interaktywne – oraz Real Time Sampling. Do wypełnienia ankiety zaproszono 800 pełnoletnich respondentów.

Zostaw odpowiedź