fbpx

Ebay będzie certyfikował legalność sprzedawanych dóbr luksusowych

Największy globalny portal aukcyjny wystartował z nowych programem certyfikującym legalne pochodzenie dóbr luksusowych.

CNie od dziś wiadomo, że Internet to idealne miejsce do sprzedaży podróbek. Pół biedy, jeśli dzieje się to za wiedzą kupujących, którzy godzą się z tym, że dostają ćwierć produkt za ćwierć ceny. Gorzej jeśli kupujący dostaje ów ćwierć produkt za pełną cenę. Dla samej marki, która traci na wprowadzeniu podróbek jej produktów do obiegu oba przypadki są po prostu niedopuszczalne.

Luksusowym markom bardzo trudno wygrać z chińskimi portalami sprzedażowymi. Dlatego eBay postanowił wdrożyć tego typu program, co daje mu przewagę nad azjatyckimi konkurentami. W przypadku tego typu dóbr zaufany partner to bardzo ważna sprawa.

Na początek eBay będzie upewniał się, że w jego podwojach sprzedaje się wyłącznie oryginalne produkty marek takich jak: Rolex, Patek Philippe, Omega, Audemars Piguet, Breitling oraz Panerai. W zakresie cenowym od 500 do 50 000 dolarów. Rynek luksusowych zegarków tylko w Stanach Zjednoczonych obliczono na około 5 miliardów dolarów. Zaś eBay donosi, że sprzedaje zegarek co 5 sekund. Zapomina zapewne wspomnieć przy tym, że 99% z nich to produkty w cenie poniżej 500 dolarów.

Podobny program działa już w przypadku galanterii, czyli luksusowych torebek i portfelów uznanych marek. Ebay uważa się za największego na świecie sprzedawcę dóbr luksusowych. Zdaniem James Hendy’ego, Dyrektora programu eBay Authenticate żaden inny globalny portal nie oferuje tak bogatego wyboru dóbr o znaczącej wartości.

Jednocześnie program certyfikacji, dostępny dotychczas w USA, ruszył w Niemczech. Jak na razie dostępny jest wyłącznie dla zegarków wyżej wymienionych brandów.

Szczegóły niemieckiego programu dostępne są pod poniższym adresem www:

https://www.ebay.de/s/itemauthentication/buyer

Zostaw odpowiedź