fbpx

eBay bije w Amazona: otwiera w Niemczech programy dla sprzedawców – Fulfilment i Shipping

Chociaż eBay trwa w stagnacji zarówno w Europie jak i USA nie składa broni i próbuje przekonać do siebie nowych sprzedawców.

Jak przekonuje eBay pilot obu projektów okazał się bardzo dużym sukcesem, dlatego rusza na szerszą skalę. Największą zaletą programu o przydługiej, ale na wskroś niemieckiej nazwie (Multichannel Logistik Services) jest możliwość zaoferowania klientom doręczenia next day. Wraz z przystąpieniem do programu eBay wyróżni oferty sprzedawcy. Ponadto, to eBay opłaci koszty zwrotu od klienta.

Program realizowany jest w porozumieniu z operatorami centr logistycznych: Fiege, Hermes and Plentymarkets, zaś same doręczenia z DPD. Oferta fullfilmentów nie jest nowością dla eBay’a, który oferował do tej pory tego typu usługę w USA i ma już na koncie stałą kooperację z ponad 700 dużymi firmami korzystającym z portalu aukcyjnego.

Jak w przypadku każdej usługi fullfilment także eBay oferuje:

  • odbiór produktów
  • inspekcję produktów
  • inwentaryzację produktów
  • wysyłanie produktów
  • zamawianie produktów
  • pakowanie produktów
  • przetwarzanie zwrotów

Warto przypomnieć, że ubiegły rok eBay zamknął z łączną liczbą prawie 200 000 nowych sprzedawców w swoich europejskich serwisach. Z danych jednego z największych portali aukcyjnych na świecie wynika, że w Polsce w ostatnim roku liczba sprzedawców profesjonalnych wzrosła o 20%, z czego znaczna większość zdecydowała się rozpocząć działalność w pierwszych trzech miesiącach roku. Dane eBay za 2017 r. pokazują, że obroty 10 największych sprzedawców z Polski, którzy dołączyli do platformy w ubiegłym roku, wyniosły prawie milion euro. Oznacza to, że każdy z przedsiębiorców wygenerował średnio 100 000 euro obrotów w pierwszym roku sprzedaży online. To więcej niż średni wynik nowych sprzedawców eBay z Francji, Włoch czy Hiszpanii i prawie tyle samo, ile wygenerowali nowi sprzedawcy eBay z Niemiec.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź