fbpx

eBay kontratakuje? Nowa strona, nowy PR w Polsce

Wygląda na to, że zmiana właściciela Allegro.pl obudziła do życia polski oddział eBaya, który szuka w naszym kraju drugiej szansy.

Polski oddział eBaya rozpoczął rok 2017 dość późno, bo w kwietniu, ale ogłosił, że w końcu ktoś w Polsce będzie zajmował się PR-em tego międzynarodowego giganta ekomers. Ponadto, nowa agencja podjęła się kompleksowej obsługi na 10 europejskich rynkach: czeskim, fińskim, greckim, łotewskim, portugalskim, rumuńskim, słowackim, szwedzkim, ukraińskim i węgierskim.

– Cieszymy się, że eBay dołączył do grona naszych klientów. Jako międzynarodowa firma konsultingowa, działająca w obszarze komunikacji, Grayling znany jest z dostarczania najwyższej klasy usług w ramach projektów realizowanych jednocześnie na wielu rynkach. Rosyjskie biuro Grayling pracuje na rzecz eBay już od ponad 5 lat. Teraz klient zdecydował się na rozszerzenie naszej współpracy na inne kraje europejskie – mówi Anna Popłonkowska. I dodaje: – Jestem przekonana, że dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu i know-how będziemy dla firmy eBay solidnym partnerem, który wesprze ją w dalszym rozwoju biznesu w Europie.

Teraz, przyszła pora na konkrety technologiczne – eBay konsekwentnie w innych krajach wdrażał nową wersję swojej strony z zapleczem w postaci sztucznej inteligencji. Do tej pory nową wersję strony otrzymały między innymi: Wielka Brytania, Niemcy, USA, Kanada, Australia, Francja, Włochy i Hiszpania.

– Naszym celem jest maksymalne ułatwienie zakupów, zarówno konsumentom, którzy chcą nabyć konkretny produkt, jak również tym, którzy dopiero poszukują inspiracji. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z szeroką ofertą produktów możemy zaoferować użytkownikom przedmioty odpowiadające ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom – zapewnia dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay Małgorzata Gliszczyńska.

Mamy tu więc do czynienia z klasycznym już w ekomers zastosowaniem algorytmów opartych o uczenie maszynowe – analizują one zachowanie zalogowanych klientów, a następnie podpowiadają produkty, którymi potencjalnie mogliby być zainteresowani.

eBay nie omieszkał zauważyć aktywności Amazona w Polsce, który to próbuje sprzedawać do Polski poprzez swój niemiecki oddział i stronę Amazon.de. Odpowiedzią eBaya było zaprzęgnięcie firmy Borderlinx, której zadaniem jest przesłanie każdej zamówionej z Niemiec przesyłki do Polski. Tak, aby żaden sprzedawca z eBay.de mógł odmówić wysyłki do Polski.

Zostaw odpowiedź