fbpx

eBay przejmuje startup Shutl

Shutl to działający na terenie Londynu serwis, który dzięki sieci współpracujących z nim lokalnych kurierów, umożliwia szybki, trwający maksymalnie 90-minut transport produktów z tradycyjnych i internetowych sklepów wprost do klientów. Startup został założony przez Toma Allasona, twórcę i byłego prezesa eCourier.co.uk.

Serwis od początku swojej działalności zyskał wsparcie ze strony instytucji, finansujących młode e-biznesy na Wyspach, takich jak Hummingbird Ventures, UPS Strategic Enterprise Fund, e.ventures oraz Notion Capital na łączną kwotę 8,69 mln dolarów.

Warto zauważyć, że Shutl jakiś czas temu przystąpił do programu Click & Collect, który cieszy się sporą popularnością wśród Brytyjczyków. W ramach tej akcji, będącej wspólnym pomysłem eBaya i sklepu internetowego Argos, internauci zamiast zamawiać towar do domu, mają możliwość odbioru w jednej ze 150 placówek sieci na wyspach. Dzięki przejęciu, Ebay zyska dostęp do infrastruktury Shutl, co pozwoli mu na rozwój wspomnianej usługi.

Shutl

Tom Allason napisał na blogu, że odważna wizja eBay, mająca na celu przedefiniowanie lokalnego handlu idealnie wpisuje w to, co staraliśmy się osiągnąć w Shutl. E-commerce jest szybkie i wygodne, ale trudno te dwie cechy przypisać do transportu. Wierzymy, że wraz z eBay możemy przekształcić ten rynek i lepiej realizować naszą misję dodał założyciel serwisu.

Dzięki zakupowi, gigant e-commerce będzie w stanie polepszyć również inną, oferowaną przez siebie funkcjonalność, czyli eBay Now. Umożliwia ona odbiór, zamówionego przez klienta towaru, maksymalnie w przeciągu godziny od chwili złożenia zamówienia. Ebay Now jest dostępny w wersji webowej oraz w postaci aplikacji na iOS’a i Androida.

eBay Now - Aplikacja Android w Google Play

Prezes eBaya stwierdził niedawno, że około 75 procent tego, co ludzie kupują pochodzi z rynku lokalnych sklepów, znalezionych w odległości maksymalnie 15 mil od domu. Dodał, że tradycyjny handel nigdy nie zniknie. Ale bez wątpienia ulegnie transformacji, przez co otwiera się szansa uczestniczeniu w rynku wartym 10 bilionów dolarów rocznie.

eBay nie ujawnił szczegółów całej transakcji.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź