fbpx

Ekomersy. Lista nominowanych, reszta w rękach Internautów

Ekomersy to pierwsze w Polsce wyróżnienia dla produktów i usług w branży e-commerce, które zwróciły uwagę ekspertów i ludzi mediów. Znana jest długo oczekiwana lista nominowanych, którzy będą teraz rywalizować o uznanie Internautów.

Ideą Ekomersów jest wyłonienie tych marek, które ciągle udoskonalają swoje produkty i wsłuchując się w głosy konsumentów, przyczyniają się do rozwoju rynku e-commerce.

Przyznanie wyróżnień z pewnością wystawi na próbę dojrzałość branży, która należy do najmłodszych i jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi gospodarki. Ekomersy zostaną przyznane w pięciu kategoriach, wśród nominowanych znaleźli się:

  • Najlepsza platforma sklepowa: Best.net, IAI-Shop.com, Selly, Shoper, i-sklep
  • Operator logistyczny roku: inPost, Statkiem.pl, KurJerzy.pl, Arvato, DPD
  • Najlepszy system płatności: Transferuj, PayU, PayLane, YetiPay, Przelewy24
  • Debiut roku 2012: Brand24, Lookmash, SHOWROOM, Dontpay, Clauzula.pl
  • Narzędzie wspierające komunikację e-sklepu: GetResponse, SMSAPI, FreshMail, Fanpoint, Brand24

Wbrew początkowym zapowiedziom, zdecydowano, że w tym roku nie zostaną przyznane nominacje w kategorii Osobowość Roku. Organizator podjął taką decyzję po rozpatrzeniu zgłoszeń oraz obradach Jury. “Uważamy, że wyróżnienie w kategorii Osobowość Roku należy się osobie, która hiper aktywnie działa na rzecz rozwoju całego polskiego e-commerce nie skupiając się jedynie na sferze stricte zawodowej. Polska branża e-commerce ma z pewnością swoich bohaterów, jednak biorąc pod uwagę nadesłane zgłoszenia, wynik obrad Jurorów nie czujemy abyśmy mogli podczas tej edycji Ekomersów wskazać nominacje oddające ideę tej kategorii“, uważa Dorota Szymanowska, Menedżer Projektu Ekomersy.

 

Laureaci będą wybierani przez internautów (50% głosów) oraz w dalszym ciągu przez Jury (50% głosów), w którego skład zostali zaproszeni m.in: Paweł Tkaczyk, Artur Kurasiński,Tomasz Boguszewicz, Jacek Gadzinowski, Kinga Szewczyk czy Piotr Majewski.Głosowanie potrwa od 12 września do 12 października 2012. Swój głos w poszczególnych kategoriach będzie można oddać na stronie www.ekomersy.pl

Gala konkursowa wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 24 października 2012, podczas III Targów eHandlu we Wrocławiu, na której wystawi się ponad 100 marek i które odwiedzi ponad 1500 osób związanych z ehandlem.

Organizatorem obu wydarzeń jest Fundacja Polak 2.0, która od kilku lat prowadzi działania integracyjne związane z branżą ehandlu. Jest również organizatorem warsztatów “Kobieta w biznesie”, a także cenionych w branży otwartych spotkań ShopCamp.

1 komentarz

  1. Hubert 13-09-2012

Zostaw odpowiedź