fbpx

eMarketer: 1,61 mld użytkowników social media w 2013

Według szacunków serwisu eMarketer, chociaż w najbliższych latach będziemy świadkami zwiększania się liczby użytkowników sieci społecznościowych na całym globie, to jednak wyhamuje dynamika ich przyrostu.

W tym roku liczba internautów korzystających z portali społeczniościowych zwiększy się w stosunku do ubiegłego roku o 14,2 proc. Przyrost między 2013 a 2014, zgodnie z szacunkami eMarketera ma wynieść  12,6 proc. W kolejnych latach wzrosty mają być już jednocyfrowe.

 

Obecnie, największą ilością obywateli posiadających konta w serwisach społecznościowych może się pochwalić Holandia, gdzie wskaźnik ten sięga 63,5 proc. Tuż za tym państwem plasuje się Norwegia  z wynikiem 63,3 proc. Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajmują kolejno: Szwecja, Korea Południowa, Dania, Stany Zjednoczone, Finlandia, Kanada oraz Wielka Brytania.

Jeśli chodzi o perspektywę europejską, to zgodnie z szacunkami cytowanego serwisu, w tym roku dotychczasowego lidera – Wielką Brytanię, zdystansuje nasz zachodni sąsiad. Za Niemcami i Brytyjczykami kolejne miejsca zajmą Francuzi, Włosi i Hiszpanie.

Zostaw odpowiedź