fbpx

Empik bez prezesa i…na sprzedaż?

Spółka Empik Media & Fashion, właściciel sieci ogólnopolskich salonów prasą, multimediami i książkami oraz sklepu internetowego empik.com została bez prezesa. Pełniący do tej pory te obowiązki, Maciej Szymański złożył rezygnację ze stanowiska.

Szymański złożył też rezygnację z funkcji członka zarządu. Powodem takiej decyzji jest “ograniczenie funkcji spółki wobec spółek zależnych”. Zmiany w zarządzie spółki wynikają z decyzji, jakie zapadły w dniu 10 kwietnia 2014 r. na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy EM&F. Jak głosi oficjalny komunikat “głównym celem zmian jest usprawnienie procesów decyzyjnych i zarządczych w ramach Grupy EM&F”.

Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji gazet “Puls Biznesu” czy “Parkiet” prawdziwe powody tych ruchów są inne. Według dzienników właściciele Grupy planują wyprzedawanie ją po kawałku. W planach może być sprzedanie salonów Empik.

Przyczyną tych zamierzeń, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, są kiepskie wyniki finansowe, notowane przez spółkę. Dawnego prymusa na księgarsko-multimedialnym rynku nie uratowały zeszłoroczne eksperymenty z nowym typem sklepowego asortymentu. Sieć po krótkotrwałej “przygodzie” z modą, wycofała się z tego obszaru w zeszłym roku.

Aktywa spółki EM&F obejmują, obok sieci salonów odzieżowych i szkół językowych – m.in. sieć Empik, sklep internetowy empik.com oraz sklepy z artykułami dziecięcymi Smyk.

Zostaw odpowiedź