fbpx

Eobuwie.pl skanuje stopy klientów i dopasowuje buty z oferty

Tego prawdopodobnie jeszcze nie było w świecie e-commerce – eobuwie.pl pokazuje innym „jak to się robi”.

Innowacja w e-commerce to w dużej mierze praca nad odwracaniem ryzyka. Na początku e-handlu ludzie bali się kupować wartościowe przedmioty, więc e-commerce zaczęło się od książek – produktów tanich i odpornych na logistyczne uszkodzenia. Jednocześnie wprowadzono możliwość płatności przy odbiorze, aby mieć pewność, że efemeryczny nadawca z drugiego końca kraju faktycznie posiada sprzedawany towar.

W końcu, wraz z rozwojem kolejnych gałęzi pojawiło się prawo do zwrotów – szczególnie ważne w przypadku ubrań i butów. I to właśnie owo prawo, rozdmuchane czasami do granic możliwości, pozwoliło urosnąć do aktualnych rozmiarów gigantom takim jak Zalando. Sto dni prawa do zwrotu wymyślone przez Niemców narzuciło branży niemały ból głowy – co zrobić, żeby przekonać do siebie klientów jeszcze bardziej?

eobuwie.pl właśnie pokazało koncepcję, która może wywrócić rynek do góry nogami, a z pewnością da poważny argument polskiemu sklepowi obuwniczemu. I to nie tylko na rodzimym rynku obuwniczym.

Usługa esize.me jest prosta w założeniu i niezwykle skomplikowana w praktycznym wykonaniu. Polega na automatycznym dopasowywaniu stóp klienta do butów, jakie sklep ma w ofercie. Proste prawda? No to uwaga, zacznijmy od tego, że e-obuwie musiało zeskanować wnętrze 40.000 par butów, jakie ma w ofercie i zajęło to ostatni rok. W miedzy czasie trzeba było opracować skanery – urządzenia, które szybko i trafnie przeanalizują budowę i rozmiar stóp konsumentów. W końcu niezbędne jest oprogramowanie, które łączy poszczególne wierzchołki tej figury w całość.

„Dzięki zaawansowanej technologii, skaner esize.me jest w stanie wykonać dokładny model 3D Twoich stóp, uwzględniający długość, szerokość, wysokość i tęgość stopy. Obraz 3D oraz precyzyjne wymiary stóp są wyświetlane na urządzeniu dotykowym, na którym możesz zapoznać się ze szczegółowym modelem i danymi nt. wymiarów. Proces skanowania trwa kilka sekund i jest darmowy”

Na dobry początek firma zainstalowała już 33 punkty skanowania

Więcej szczegółów:

https://www.esize.me/

Zostaw odpowiedź