Mensis.pl nr 8/2012

8. numer „Mensis.pl” dotyka rzeczywistości, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się bardzo odległa. Mowa o mobile commerce czyli technologiach mobilnych zintegrowanych z tradycyjnymi kanałami sprzedaży. Obok charakterystyki zjawiska na podstawie działań porównywarki Nokaut.pl, naszą uwagę skupiliśmy także na kodach QR, które w pewnym sensie są wypadkową mobilnej ewolucji na rynku e-commerce. Nie zapomnieliśmy także o nowicjuszach w branży opisując korzyści z odstawionych do lamusa banerów reklamowych oraz z coraz popularniejszego content marketingu.

Przeczytaj numer online

Mensis 6(8)/2012

Mensis 8/2012

Polecane artykuły

Inżynieria ruchu w e-commerce dla początkujących
Tworząc projekty internetowe, zazwyczaj myślimy w kategoriach: „Jak zrobimy coś fajnego, ludziom się spodoba i będą odwiedzać serwis”. W gruncie rzeczy jest bardzo mało serwisów WWW, które mają taką siłę przyciągania, iż generują większość ruchu z bezpośrednich wejść. Dlatego nawet duże platformy e-commerce muszą pozyskiwać ruch…

Kody QR w email marketingu
Zanikanie wyraźnej granicy pomiędzy „realem” a „wirtualem” przyspieszają m.in. serwisy geolokalizacyjne, poczta elektroniczna czy media społecznościowe, dla których tak dynamiczny rozwój technologii mobilnych i internetowych jest żyzną glebą. Dzięki nim nastąpiła też reaktywacja stworzonej kilkanaście lat temu technologii quick response, czyli popularnych ostatnio kodów QR. Okazuje się, że wykorzystując je, można prowadzić efektywne kampanie e-mail marketingowe również w trybie offline…

Era mobile commerce już nadeszła
Rewolucja w sektorze mobilnym i prognozowane zmiany, które miały pojawić się w najbliższych latach, zaczęły się dużo wcześniej, niż oczekiwano. Coraz częściej w strategiach firm jedno z kluczowych miejsc zajmują dedykowane strony mobilne lub aplikacje. Najwięksi gracze na rynku e-commerce zauważyli już konieczność dostosowania swoich witryn internetowych do nowych rozwiązań dla użytkowników mobilnych. W ślad za nimi podążają inne firmy z branży…

Zamów prenumeratę


Spis treści Mensis.pl nr 8/2012

 • Uczmy się od Japończyków
 • Inżynieria ruchu w e-commerce dla początkujących
 • Wywiad z Tomkiem Tomczykiem, czyli Kominek o współpracy z blogerami
 • Kody QR – czy stanowi to przyszłość działań handlowych?E-commerce 2013 – jak, kto i dlaczego?
 • Banner (nie)zapomniany oręż e-marketingu
 • Wywiad z Wojciechem Czerneckim, prezesem Grupy Nokaut
 • Kody QR w email marketingu
 • Era mobile commerce już nadeszła
 • 31 – 7 sposobów na lepszą stronę produktu w sklepie internetowym
 • Jak pielęgnować trwałe relacje z klientami bez nadwyrężania budżetu małej firmy?
 • Przetrwają najsilniejsi najmądrzejsi
 • Dobry tytuł – kluczem do sukcesu
 • Po co mi księgowość online?
 • 10 pytań o media społecznościowe

O współpracy z blogerami

Wywiad z Tomkiem Tomczykiem, czyli popularnym Kominkiem

“Jeszcze długo w naszym kraju będzie pokutowało myślenie, że reklama na blogu = banerek reklamowy. Odszedłem od tego modelu współpracy i obecnie najbardziej lubię działać angażując się w promocję danej marki, a także angażując w tę promocję moich czytelników. Według badań najbardziej motywująca przy tworzeniu bloga jest dla blogera możliwość wyrażania opinii i emocji. Po to także ludzie wchodzą na blogi. Po subiektywne opinie, po emocjonalne, pozbawione obiektywizmu wpisy.”

Przeczytaj numer online

Mensis to pierwszy miesięcznik dla branży e-commerce, który jest odpowiedzią na nieustannie ewoluujący rynek elektroniczny. Wysoki poziom czasopisma zapewniają wybitni eksperci z branży na stałe współpracujący z magazynem.

Ebooki24.org

Mensis.pl to największy w Polsce miesięcznik sprzedawców internetowych. Czasopismo skierowane do przedsiębiorców regularnie czyta już kilkanaście tysięcy osób związanych z e-handlem.

WspieramBiznes.pl

Mensis.pl to marka, której z pewnością nie trzeba przedstawiać osobom działającym w branży e-commerce. To potężne źródło wiedzy dla e-przedsiębiorców. Miejsce, gdzie znajduje się wiele ciekawych informacji na temat aktualności, produktów, usług czy prawa związanego z branżą e-commerce.

ENSIS, Kancelaria Doradztwa Prawnego