fbpx

Eugene Kaspersky: Wprowadzenie internetowego paszportu podniosłoby poziom bezpieczeństwa w sieci i miałoby pozytywne skutki dla e-commerce

Eugene Kaspersky, współzałożyciel jednej z czołowych firm, zajmujących się tworzeniem oprogramowania antywirusowego od wielu lat przekonuje internetową społeczność o potrzebie wprowadzenia internetowych identyfikatorów.

Optymizm eksperta od spraw bezpieczeństwa komputerowego w tej sprawie nie słabnie. Jest on przekonany, że wdrożenie jego pomysłu jest tylko kwestią czasu.

W wywiadzie, jakiego Kaspersky udzielił serwisowi ZDNet stwierdził kiedy mówię o idei internetowych identyfikatorów, to jest mało prawdopodobne, aby miały one umożliwiać nawiązanie połączenia z siecią. To raczej dokument, który umożliwi użytkownikowi dostęp do wybranych zasobów światowej pajęczyny.

Zgodnie z przytaczaną przez eksperta wizją, Internet byłyby podzielony na dwie strefy. Pierwsza z nich byłaby ogólnie dostępna. W jej ramach mieściłoby się np. sprawdzanie skrzynki e-mail lub czytanie newsów. Zdaniem szefa Kaspersky Lab, w ramach drugiej strefy możliwe byłoby dokonywanie internetowych zakupów i płatności, a w przyszłości również skorzystanie z opcji e-głosowania.

Co myślicie o takiej formie zabezpieczeń w sieci? Czy takie rozwiązanie zyskałoby społeczną akceptację?

Zostaw odpowiedź