Facebook 2014 w Polsce

Rok 2014 już za nami, stąd pora na pierwsze podsumowania. O ile końcówka roku przebiega pod znakiem wróżb co też nas spotka w roku kolejnym, o tyle początek nowego podsumowuje ubiegły – wszak w końcu możemy zerknąć w pełne statystyki grudniowe.

Tak też uczynił Sotrender, który jako jedyny dysponuje siłą rażenia zdolną do podsumowania roku 2014 na Facebooku.

 

 

Zacznijmy od demografii. Tutaj jak powszechnie wiadomo dominują kobiety, które stanowią 6.46 miliona użytkowników spośród 12.4 mln. W kwestii wieku zdecydowanie dominuje przedział 19-25 lat. Gonią go facebookowicze w wieku 26-33 oraz 13-18. Najmniej na Facebooku znajdziemy seniorów w wieku 50+.

 

Strony z największą liczbą fanów otwiera niezawodna para Serce i Rozum, która zgodnie z przewidywaniami po przyłączeniu TPSA do Orange wyraźnie straciła na dynamice i poczuciu humoru, co najlepiej widać, po tym, że gwiazdorska plejada Play’a siedzi na ogonie liderowi. Rok 2014 z pewnością należy do profilów polskich gwiazdorów: Kamila Bednarka oraz SA Wardęgi. Nadal mocno trzymają się strony z mową obrazkową, czyli Demotywatory oraz Kwejk.pl

 

Zdecydowanie najszybciej rósł w tym rkou Wardęga SA, nasz wielki gwiazdor YouTube.com. Najbardziej angażowały profile: Wiedza Bezużyteczna, Kwejk.pl, Demotywatory, Radio Eska oraz TVN. Wśród najchętniej komentowanych znalazły się: Orange, Plus, Rezigiusz, Play oraz T-MobilePL.

 

Najpopularniejsze hashtagi to zdecydowanie konkurs i muzyka. Następnie mamy disco, discopolo oraz polo. Jak widać, Polacy nie lubią zajmować głów zbyt istotnymi sprawami. Ale to tylko część prawdy, ponieważ wśród najlepszych postów znalazły się i takie, które wołały o pomoc: chorych dzieci, bezdomnych zwierząt.

 

Jeśliby więc podsumować rok 2014 na Facebook to był to czas rozrywki oraz spraw codziennych. Trudno tu o wielkie dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych czy politycznych. Polacy na Facebooku żyją problemami życia codziennego lub tzw złodziejami czasu w konwencji humorystycznych grafik o mniej lub bardziej wyrafinowanym spojrzeniu na rzeczywistość.

Poniżej infografika – warto zajrzeć na sam koniec, jest tam kilka bardzo wartościowych ciekawostek.

Zostaw odpowiedź