fbpx

Facebook bije oczekiwania giełdy!

O 100 milionów dolarów pomylili się analitycy giełdowi co do wyników Facebooka. Co niezwykłe, okazało się, że wyśrubowane wymagania giełdy okazały się zbyt niskie! Mark Zuckerberg zaciera dłonie, a świat przeciera oczy ze zdumienia.

Wyniki Facebooka rok do roku poprawiły się o 68%.

 

 

Akcje Facebooka wystrzeliły do ceny ponad 71 dolarów, czyli około dwukrotnie lepiej niż w momencie debiutu giganta społecznościowego – dokładnie 26 miesięcy temu i to w atmosferze wielkiego skandalu. Od blisko 12 miesięcy kurs Facebooka nieprzerwanie utrzymuje się na poziomie wyższym niż 35 dolarów, które w powszechnej opinii były zdecydowanie przewartościowaną kwotą za jedną akcję FB.

 

Tymczasem odrodzony Facebook tylko samymi reklamami wygenerował 2.68 miliarda dolarów. Rosną także opłaty za inne usługi i sięgnęły już 234 milionów dolarów.

 

Największą część dochodów zapewnia mobilna gałąź – konkretnie jest to 62% wszystkich dochodów spółki. W ubiegłym roku było to jeszcze 42 procent. Nic dziwnego, liczba mobilnych userów przekroczyła miliard, a co najciekawsze, osoby, które korzystają wyłącznie z wersji mobilnej to już potężna siła 399 milionów dusz.

 

 

Zostaw odpowiedź