fbpx
Marketplace

Facebook Marketplace w Polsce – OLX.pl w kłopotach?

Marketplace od Facebooka zrobił w Stanach Zjednoczonych zawrotną karierę – czy ta sama sztuka uda się w Polsce?

O tym, że Marketplace startuje w Europie pisaliśmy w sierpniu tego roku. Największa sieć społecznościowa świata wprowadziła nowe opcje e-commerce do 17 europejskich krajów. Wtedy nowa usługa zadebiutowała w: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji oraz Szwajcarii.

Jak działa Marketplace? Pozwala użytkownikom eksplorować, kupować i sprzedawać przedmioty w ramach grup sprzedających i kupujących różne kategorie przedmiotów. Oczywiście, grupy tego typu działają najlepiej na poziomie lokalnych społeczności, co automatycznie pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Jak na razie Marketplace wspiera głównie osoby fizyczne, a więc rynek wtórny. Tylko w USA, w maju tego roku wystawiono na sprzedaż ponad 18 milionów przedmiotów, co oznacza, że usługa w krótkim czasie stała się niebywałym sukcesem. Zapewne na podobny efekt Facebook liczy w Europie.

W tym momencie usługa dostępna jest w 27 krajach Europy i co miesiąc korzysta z niej aż 550 milionów użytkowników. Popularność Marketplace bierze się przede wszystkim z braku opłat, olbrzymiej bazy użytkowników, która w praktyce pokrywa się z bazą Internautów w większości krajów oraz znakomitym geotargetowaniu. Marketplace potrafi odnaleźć wszystko czego potrzebujemy, w dodatku maksymalnie blisko.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź