fbpx
kiedy powstał facebook

Facebook od sierpnia zmienia rozmiary grafik mobilnych i video

Uwaga – Facebook wprowadza istotne zmiany w proporcjach grafik i filmów video wyświetlanych dla urządzeń mobilnych – za krócej niż miesiąc!

Niedawno aktualizowaliśmy informacje związane z rozmiarami grafik i filmów video jakie używa Facebook. Już niedługo nie wszystkie z owych informacji będą aktualne. Przede wszystkim dotyczy to pionowych postów wyświetlanych na smartfonach, których rozmiary ulegną zmianie od 19 sierpnia 2019 roku, a więc niebawem.

Dotychczas Facebook akceptował grafiki i filmy video w formacie 2:3 i dodatkowo wyświetlał 7 linijek tekstu. Teraz znacząco skróci tekst, który wyświetla a także samą wielkość grafik. Nowy „aspect ratio” jaki akceptuje Facebook to 4:5. Co to oznacza w praktyce? Wyraźnie krótsze grafiki, które wymagają starannego kadrowania.

Przy tym wyświetli tylko trzy pierwsze linijki tekstu. Warto więc dużo lepiej przemyśleć pierwsze dwa zdania jakie zamieszczamy w naszych postach, szczególnie tych, które potem promujemy. Kolejne linijki tekst będą wyświetlane dynamicznie po wciśnięciu przez użytkownika „zobacz więcej”.

Powody zmiany są prozaiczne. Ludzie z Facebooka twierdzą, że poprawi to znacząco skuteczność reklam i wygodę użytkowników. Z pewnością poprawi to ilość postów, a więc i reklam, jakie Facebook jest w stanie wyświetlić na raz użytkownikom.

Przypominamy – zmiany wchodzą w życie 19 sierpnia 2019 roku i dotyczą grafik mobilnych. Reszta wymiarów nie uległa zmianie – polecamy nasz artykuł w tym temacie.

Wymiary grafik na Facebooka w 2019

Zostaw odpowiedź