fbpx

Facebook wystartuje z reklamami video

Jak informuje dziennik The Wall Street Journal, nowa forma reklamy w najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym ma się pojawić w najbliższy czwartek. Treści video zadebiutują zarówno w wersji webowe, jak i mobilnej Facebooka.

Według amerykańskiej gazety, zmiany będą widoczne w głównym strumieniu. Przy odtwarzaniu multimediów, dźwięk będzie domyślnie wyciszony.Zamiarem Facebooka jest uszczknięcie choć części światowego rynku reklamy telewizyjnej, który tylko w USA jest warty 66,4 mld dolarów rocznie.

Na razie nie wiadomo, jakiej długości będą pojedyncze spoty. Według niepotwierdzonych informacji do jakich dotarł The Wall Street Journal będą to najprawdopodobniej 15-sekudnowe materiały. Jedną z pierwszych form reklamowych w formie video, prezentowanych w serwisie Marka Zuckenberga ma być trailer filmu “Niezgoda” (ang. Divergent), którego premierę zaplanowano na marzec 2014 r.

Wielu amerykańskich marketingowców liczyło na to, że reklamy video uda się uruchomić jeszcze przed okresem świątecznego boomu zakupowego, ale zdaniem informatorów gazety kierownictwo Facebooka obawiało się reakcji użytkowników serwisu, wskutek czego start reklamy wideo został przełożony.

 

Zostaw odpowiedź