fbpx

Facebook zapowiada wyszukiwarkę!

Jak donoszą technologiczne media ze Stanów Zjednoczonych Facebook poczuł się na tyle pewny swoich sił, że postanowił wziąć się za indeksowanie dotychczas napisanych postów swoich użytkowników. A skoro indeksowanie, to i możliwość wyszukiwania.

Jak na razie, wg Bloomberga trwają testy mobilnej wersji beta.

 

 

Jak donoszą źródła Bloomberga wybrani użytkownicy mobilnego Facebooka uzyskali możliwość wyszukiwania opublikowanych postów swoich znajomych „po słowach kluczowych”. Niespodziewanie Facebook zdecydował się na komentarz i potwierdzenie, że prowadzony jest właśnie taki eksperyment.

 

Usługa mogłaby mieć nazwę Facebook Search, ale są to wyłącznie spekulacje mediów. Dział prasowy FB nie potwierdził, czy usługa miałaby pojawić się w pełnej wersji desktop, oraz na jakim etapie jest cały projekt. W ostatnim przypadku właściwie nie potrzebujemy informacji ze strony Marka Zuckerberga. Wystarczy stwierdzenie, że projekt jest o jakieś 16 lat do tyłu w stosunku do aktualnych osiągnięć wyszukiwarki Google.

 

Jak zwraca uwagę Bloomberg, nowa funkcja może być problematyczna z punktu widzenia europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych osobowych. Ponadto, w dalszym ciągu trwa rozwój usługi mobilnej Graph Search, która pozwala na odnajdowanie lajków i połączeń znajomych z innymi stronami. Jak widać, Facebook nie zaprzestaje rozbudowy swojego własnego Internetu.

 

Zostaw odpowiedź