fbpx

Fale radiowe już były, pora na fale dźwiękowe

Jeśli opatrzyły Wam się kolejne aplikacje wypluwające z siebie rabaty i działające z pomocą Wi-Fi to nowa technologia może przypaść Wam do gustu. Sonic Notify to nowy sposób, aby dotrzeć do posiadaczy smartfonów, czyli nas wszystkich.

Technologia działa w niesłyszalnym dla ludzkiego ucha paśmie dźwiękowym. Ale nie jest to przeszkodą, aby sygnał został zarejestrowany przez mikrofon smartfona, a stamtąd trafi do zainstalowanej aplikacji, która rozkoduje sygnał i wyświetli promocje. Ale to już moje podejrzenie, ponieważ założyciele firmy Sonic Notify nie zdradzają szczegółów całego wynalazku.

Wiemy tylko tyle, że aplikacja jest w pełni sprawna i przetestowana. Całość pozwala nadawać promocję przez dowolny głośnik – telewizora, auta, stadionu piłkarskiego, czy przydrożnego baru z kebabami. Metoda niby genialna, ale bez domyślnie zainstalowanej aplikacji na milionach smartfonów cała para pójdzie w gwizdek.

W każdym razie – mamy do czynienia z kolejną, oryginalną próbą konwergencji różnych kanałów reklamowych – http://sonicnotify.com/

Zostaw odpowiedź