fbpx

Financial Times: firmy doręczające jedzenie w forpoczcie najszybciej rosnących

Jak donosi brytyjski Financial Times najdynamiczniejszym przedsiębiorstwem w Europie jest Deliveroo.

Handel internetowy zdobywa szczyty na listach najszybciej rozwijających się firm w Europie. Pierwszy przykład to wspomniane wcześniej Deliveroo z Wielkiej Brytanii. E-doręczyciele jedzenia z UK oferują nadzwyczaj bogaty wybór posiłków z różnych restauracji. Drugim wspominanym przez Financial Times przykładem jest niemiecki HelloFresh. Startup wysyła klientom gotowe przepisy wraz z porcjami składników do własnoręcznego przyrządzenia. HelloFresh osiągnął dynamikę wzrostu obrotów na poziomie 3989 procent, co pozwoliło na sklasyfikowanie go na 18. pozycji.

Jaki wynik trzeba było osiągnąć aby wygrać? Dokładnie 107117 procent wzrostu obrotów w ciągu trzech lat (od 2013 do 2016). Tak 107 tysięcy procent, takim wynikiem popisało się brytyjskie Deliveroo. Czym dokładnie zajmuje się lider tabeli stworzonej przez Financial Times?

Deliveroo to firma, która zajmuje się dowozem jedzenia z restauracji, zaś zamówienia przyjmuje online. Innymi słowy to brytyjski odpowiednik naszych rodzimych PizzaPortal.pl lub Pyszne.pl. Całość odbywa się przez portal, który skupia bogatą listę okolicznych restauracji. Lista zależy rzecz jasna od konkretnej lokalizacji użytkownika, która ustalana jest na podstawie geolokalizacji lub kodu pocztowego.

Poniżej pełna lista firm zaliczanych do kategorii e-commerce. Nie ma na niej Deliveroo, które z bliżej nieznanego powodu zostało zaliczone przez brytyjskich dziennikarzy do grona firm związanych z posiłkami. Najwyraźniej w UK funkcjonuje inna definicja e-commerce.

Zostaw odpowiedź