fbpx

Finanse polskich internautów

Gemius opublikowało raport dotyczący finansów i planów finansowych internautów. Na podstawie ponad czterech tysięcy wypełnionych przez internautów ankiet wiemy już jakie banki cieszą się największym zaufaniem internautów oraz jakie produkty finansowe są najpopularniejsze wśród tej części społeczeństwa.

Co interesujące aż 27% respondentów przyznaje, że najchętniej korzysta z dokonywania przelewów i opłat na poczcie. Aż 17% badanych deklaruje realizację przelewów i płatności w punktach kasowych sklepów. Zastanawia więc fakt, że badanie przeprowadzone było na grupie pełnoletnich internautów – czy naprawdę aż 1/3 z nas korzysta z archaicznych i mało wygodnych form zarządzania swoimi finansami?

Pozostałe dane nie wyglądają już na oderwane od rzeczywistości. 76% internautów potwierdza posiadanie konta osobistego i jest to aż 14-procentowy wzrost w stosunku do badania sprzed 6 miesięcy. Również konta oszczędnościowe zyskują na popularności, bo ich posiadanie deklaruje już blisko 1/3 internautów.

 

Najpopularniejszym bankiem pozostaje PKO BP (z 22% udziałem, tym samym notuje 2-procentowy spadek w stosunku do badania sprzed 6 miesięcy), zanim uplasowało się Pekao SA, a dalej aż trzy banki ex aeguo ING Bank Śląski, BZW BK, mBank.

 

Zostaw odpowiedź