fbpx

Jakie formy płatności motywują Polaków do zakupów przez Internet i jakie są najpopularniejsze serwisy płatności w Polsce?

Jakie formy płatności są w polskim handlu internetowym najpopularniejsze? Dowiemy się z kolejnej części raportu E-commerce w Polsce 2017.

Jeśli chodzi o formy płatności to najczęściej do zakupów motywują szybkie przelewy takie jak PayU, przelewy24 czy Dotpay oraz co zaskakujące – wysyłka za pobraniem. Pierwsza forma płatności zyskała aż 62 procent wskazań, co jest bardzo dobrym wynikiem i wskazuje, że faktycznie jest to coś, co do zakupów online mocno zachęca. Drugą wskazał 39 procent, co wydaje się być wynikiem zawyżonym, biorąc pod uwagę, że tylko 27 procent osób wskazało na formę płatności zwykłym przelewem bankowym. A to właśnie ona głównie w polskim handlu internetowym dominuje. Warto też zwrócić uwagę, że według omawianego badania posiadanie przez sklep internetowy e-rat praktycznie w ogóle nie motywuje do zakupu, a mężczyźni zdecydowanie częściej korzystają z płatności mobilnych.

Untitled-2 Untitled-1

Jeśli chodzi o plebiscyt popularności, to zdecydowanym liderem wśród serwisów oferujących płatności jest PayU z wynikiem 65 procent i bez dwóch zdań wynika to ze współpracy z Allegro.pl. Stosunkowo dobrą pozycję na tle reszty konkurencji zajmuje także portal przelewy24 (16 procent wskazań). Reszta, jeśli chodzi o rozpoznawalność zupełnie się nie liczy. Chociaż poniższe pytanie dotyczy korzystania z danych usług to jest ono wyłącznie deklaratywne, a więc zupełnie niemiarodajne i nie oddaje faktycznego podziału rynku szybkich płatności. Warto też podkreślić, że w poprzednim pytaniu podano nazwę kilku serwisów płatności błyskawicznych, co jest bardzo mocną sugestią.

serwisy-platnosci

Zostaw odpowiedź