fbpx

Francja woli papier

Zaskakujące statystyki zaprezentował eMarketer opierając się na wynikach badań przeprowadzonych przez SEPREM na zlecenie „Syndicat de la Presse Sociale”. Wynika z nich niezbicie, że Francuzi nie chcą porzucić prasy papierowej.

Papierowe wydania gazet nadal znajdują ważne zastosowania.

 

 

Jak widać na poniższym wykresie, cyfrowe wydania prasy są cenne przede wszystkim dla tych, którzy szukają informacji i skanują kolejne elektroniczne strony. To zrozumiałe, dokument cyfrowy jest podatny na wyszukiwanie zarówno globalne jak i lokalne.

 

 

Na drugim końcu mamy 59% wsparcie dla medium papierowego wśród tych, którzy lubią czytać od deski do deski. Wszak analogowa forma pisma nie kusi dodatkowymi linkami, czy też innymi atrakcjami – wymaga pełnego skupienia, bez wyjątku. Zdumiewające jest to, że zapisywanie informacji to także domena papieru – jedynie 29% Francuzów woli gromadzić dokumenty w formie cyfrowej!

 

 

Na koniec garść informacji o cyfryzacji kraju nad Sekwaną. 61.4% osób używa smartfonów, raptem 46% legitymuje się dostępem do Internetu, zaś 46% Internautów posiada tablet.  Jak widać wyraźnie – wybór papieru to decyzja w pełni świadoma, niewymuszona brakiem dostępu do cyfrowych dóbr.

 

 

Zostaw odpowiedź