fbpx

FurgonetkaDziś i X-Press Couriers robią rewolucję same day delivery

Polski rynek e-commerce jest pod wieloma względami bardzo niezwykły. Z jednej strony polskie sklepy internetowe z trudem podejmują działania związane z ekspansją zagraniczną. Z drugiej zaś z powodzeniem wdrażają rewolucyjne projekty logistyczne, które powinny zadziwiać cały świat.

Mieliśmy już NEO24.pl z doręczeniem tego samego dnia, teraz mamy nową usługę niezależnego operatora X-Press Couriers pod auspicjami pośrednika kurierskiego Grupy Furgonetka.pl.

 

 

FurgonetkaDziś to projekt, który z pewnością czerpie inspiracje z wielu mniej lub bardziej udanych prób światowych gigantów w stworzeniu usługi same day delivery. Warto przypomnieć, że próby takie podejmowali nawet najwięksi, tacy jak Amazon czy Google. W Polsce z powodzeniem same day delivery wprowadził sklep internetowy NEO24.pl, który dysponuje gęstą siecią naziemnych sklepów NEONET. Podobną taktykę zastosował Komputronik, który wprowadził Turbokuriera w miastach, w których otworzył markety Megastore, czyli w Warszawie i Poznaniu.

 

Na czym polega usługa FurgonetkaDziś? Przede wszystkim na możliwości doręczenia przesyłki tego samego dnia w tym samym mieście. Zamówienia złożone do godziny 16.00 i przygotowane do odbioru na 16:30 zostaną doręczone do 22:00 tego samego dnia. Co więcej, FurgonetkaDziś przewiduje doręczenia same day z Warszawy do Poznania, Łodzi i Katowic.

 

Dlaczego przewiduje? Bo jak na razie nie ujawniono listy partnerów, którzy zdecydowali się na nową usługę. Nie pojawiły się też informacje, kiedy możemy spodziewać się pierwszych doręczeń. Najpewniej podanie informacji w tym momencie ma za zadanie wzmocnić pozycję negocjacyjną z zainteresowanymi partnerami – im więcej mediów napisze o sprawie tym lepiej. Dlatego piszemy i trzymamy kciuki za powodzenie operacji i dołączenie kolejnych miast.

 

Zostaw odpowiedź