fbpx

Gartner: w 2015 roku Android zawładnie światem

Wszystko wskazuje na to, że plan przejęcia globalnego rynku systemów operacyjnych przez Google’a idzie we właściwym kierunku. Świadczą o tym dane Gartnera, które skompilowała Statista, a dla szerokiej publiki udostęnił Digits, cyfrowa odnoga The Wall Street Journal.

Jeszcze rok i Android będzie w przewadze.

 

Jak widać na tytułowym wykresie jeszcze w 2012 roku urządzenia z Androidem podłączone do sieci stanowiły liczbę około 0.5 miliona sztuk. W tym roku przewiduje się, że będzie ponad 1 milion, zaś rok później blisko 1.4 miliona.

 

Tym samym Android stanie się największym systemem operacyjnym na świecie zjadając wszystkie inne (pod nazwą inne należy z pewnością rozumieć wszelkiej maści linuksy oraz autorskie mobilne systemy operacyjne od np. Nokii, Samsunga czy też LG). Co ciekawe, tracić nie będzie ani Windows, ani applowskie systemy operacyjne. W obu wypadkach, wręcz przeciwnie, odnotowany ma być wzrost popularności.

 

Co nam reklamodawcom wyniknie z tej popularności Androida? Z pewnością łatwiejszy i tańszy sposób dotarcia do większej ilości użytkowników przede wszystkim mobilnych. Walka o rynek reklamy mobilnej między Facebookiem a Googlem zapowiada się gorąco.

Zostaw odpowiedź