fbpx
statystyki-gemius

Gemius: Allegro.pl większe od Onet.pl

Lipcowe notowania największych stron w polskim Internecie przynoszą przetasowania na szczycie, gdzie Allegro rozpycha się  łokciami.

TOP5 a nawet TOP10 największych polskich domen to struktura, która rzadko podlega przetasowaniom. Im wyżej, tym mniejsze ruchy. Stąd nie sposób nie odnotować istotnej zmiany, jaka zaszła w lipcowym zestawieniu. Porównując TOP5 z lipca 2018 i 2019 nie sposób nie zauważyć, że Onet.pl stracił jedną pozycję na rzecz giganta polskiego e-commerce, czyli Allegro.pl.

Chociaż można by ocenić takie ruchy jako wielki sukces Allegro, to rzut oka w dane statystyczne wskazuje, że nie jest tak różowo. Zarówno Onet.pl jak i Allegro.pl straciły bardzo wyraźnie zasięg w ciągu 12 miesięcy. Mowa tu o niebagatelnych 4, a nawet 5 punktach procentowych.

Przy czym bardzo wyraźnie stracił także Youtube.com – z 72,5 do 68 procent. Jeszcze słabiej poszło Interia.pl, która straciła jedno miejsce na rzecz OLX.pl. Ten ostatni zyskał 4 punkty procentowe zasięgu. Z kolei Interia.pl straciła 2 punkty procentowe. Jak widać, lipiec nie służy polskim portalom horyzontalnym.

Urosło także Ceneo.pl, które przeskoczyło w notowaniach portal Gazeta.pl.  Ta ostatnia, podobnie jak Interia.pl straciła dwa punkty procentowe w zasięgu, zaś utrzymało swój 36 procentowy zasięg i to wystarczyło do zamiany pozycji. Pomimo słabnącej pozycji domeny Gazeta.pl grupa Agora może pochwalić się wejściem do TOP20 domeny Wyborcza.pl. To także dobra informacja dla wszystkich – być może polscy Internauci powoli odwracają się od tzw portali plotkarskich.

Z ciekawostek warto wspomnieć, że w TOP20 największych domen w Polsce pojawił się już chyba na dobre Instagram.com, tym samym Facebook podobnie jak Google zyskał nową domenę w zestawieniu.

domeny ranking gemius

domeny ranking gemius

domeny ranking gemius

domeny ranking gemius

Zostaw odpowiedź