fbpx

Gemius: branża turystyczna stawia na video online

Jak donosi Gemius na podstawie gemiusAdReal branża turystyczna w Polsce pokochała reklamy video, podobnie jak użytkownicy.

Według danych za czerwiec 2017, które zaprezentował Gemius tylko w ramach branży turystycznej reklamy video w całości wyświetliło blisko 10 milionów użytkowników, ale zasięg wyniósł ok 36 procent co oznacza, że spora część wyświetlała dwukrotnie. Biorąc pod uwagę, że ogółem w tym miesiącu rozpoczęto wyświetlanie blisko 55 milionów reklam to bardzo dobry wynik z CTR na poziomie ok 20 procent.

Nie jest też zaskoczeniem, że największym wydawcą reklam jest YouTube.com z wynikiem 5.5 miliona użytkowników i bardzo dobrym CTR-em na poziomie 30 procent. Niewiele mniej reklam video próbowała wyświetlić Grupa Wirtualna Polska, ale już z wyraźnie gorszym skutkiem, ponieważ tutaj CTR wyniósł około 17 procent, czyli blisko o połowę gorzej niż w przypadku YouTube.com.

Jeśli chodzi o reklamodawców to tuż przed wakacjami najaktywniej w swojej branży reklamowały się biuro podróży Rainbow, porównywarka cen hotelowych Trivago oraz portal turystyczny Wakacje.pl. Rainbow zebrał 15% zasięgu, zaś Trivago tylko procent mniej. Z kolei trzecie Wakacje.pl wypadły wyraźnie słabiej zbierając 10.5 procenta zasięgu wśród polskich Internautów.

Firma Gemius poddała analizie dane z czerwca 2017 roku zebrane wśród polskich internautów w wieku 7-75 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów.

2017_07_21_(Branza_turystyczna_reklamuje_sie_z_wideo_online)

Zostaw odpowiedź