fbpx

Gemius: najpopularniejsze w Polsce domeny w lutym 2017 roku

Gemius, jak co miesiąc przygotował zestawienie najpopularniejszych wśród polskich Internautów domen.

Zacznijmy od tego, że zdaniem Gemiusa liczba internautów w Polsce w styczniu 2017 roku wyniosła ogółem 27,3 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,3 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,4 mln. Oznacza to, że Gemius podobnie jak Kantar Millward Brown uznaje, że w Polsce około 70% mieszkańców korzysta z Internetu. Dodatkowo, wyniki badań wskazują, że w Polsce już 4 miliony osób korzysta z Internetu, ale nie korzysta z komputerów stacjonarnych i laptopów.

Same wyniki za luty 2017 nie przynoszą wielkich zmian względem stycznia 2017. Pierwsza piątka trzyma się mocno, z czego dwa miejsca w niej okupuje Google, raz pod domeną pl, drugi raz zaś pod com. W drugiej piątce mamy niewielkie przetasowanie, miejscami zamieniły się olx.pl oraz interia.pl, gdzie Interia jako jedna z niewielu stron zanotowała dwuprocentowy wzrost zasięgu względem stycznia. Jest to sprawa, nie ma co ukrywać, dość niebywała i godna pochwały.

W lutym podskoczył także filmweb.pl, który to przegonił, w pewnym sensie swoją filmową konkurencję spod znaku pirackiej bandery, czyli cda.pl. Wyraźną stratę zaliczył za to portal orange.pl, ale jego obecność w TOP20 i tak jest wielkim sukcesem operatora sieci komórkowej. Z zestawienia wypadł także tvn24.pl, który to został zastąpiony abczdrowie.pl.

Zostaw odpowiedź