fbpx

Gemius TOP20: listopad pod wezwaniem Wikipedii oraz Ceneo.pl

Listopadowy TOP20 od Gemiusa (gemius.pl) pokazuje tendencję wzrostową prawie dla wszystkich stron www.

Miesiące zimowe to miód na serce wszystkich wydawców mediów – od telewizji, radia przez Internet – wszędzie statystyki rosną jak na drożdżach, zaś głównym sponsorem jest szaro buro nocna polska pogoda. Zależność tę potwierdza statystyka przygotowana przez Gemiusa – „TOP20 domen, z których korzysta najwięcej internautów”. Praktycznie wszystkie strony ujęte w rankingu zyskały na najważniejszej statystyce, czyli na zasięgu wśród Internautów.

Jednak niektóre z nich otrzymały szczególną premię. Dwie domeny, które zapremiowały najmocniej to Wikipedia.org oraz Ceneo.pl. Ta pierwsza jak można się domyślić, z powodu nadciągającego sztormu w postaci końca semestru w szkole i na studiach. Ta druga z powodu drugiego sztormu, czyli okresu świątecznego, w ramach którego trzeba zrobić zakupy. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej oszczędni robią zakupy wcześniej, ponieważ w ostatnich tygodniach przed świętami ceny idą dość wyraźnie w górę.

Z kolei na drugim biegunie wzrostu dynamiki zasięgu wśród internautów znalazł się portal Otomoto.pl. Tutaj także zadecydowała znana prawidłowość, że używane auta sprzedaje się i kupuje w lato. Zima to okres wyprzedaży w salonach samochodowych, a więc sprzedaż aut nowych.

total-listopad-2016-gemius
pc-listopad-2016-gemius mobile-listopad-2016-gemius

Zostaw odpowiedź