fbpx

GG (Gadu Gadu) umiera, odpłynęło prawie 3mln użytkowników!

Marcowy Megapanel od Gemiusa i PBI odsłania bardzo nieprzyjemną dla komunikatora GG (dawne Gadu Gadu) prawdę. W ciągu roku ten niegdyś najpopularniejszy w Polsce komunikator p2p stracił ponad 2.7 miliona użytkowników!

Wraz z GG w niepamięć odchodzi anonimowa komunikacja w polskim Internecie.

 

 

Można podejrzewać, że olbrzymia część ruchu z GG odpłynęła w stronę Facebooka i jego wewnętrznego komunikatora. To co nie udało się Naszej Klasie, zdecydowanie udało się portalowi Marka Zuckerberga. A skoro mowa o Nk.pl, to tutaj także odnotowano znaczący spadek użytkowników – z 8 do 6.1 miliona

 

Warto także dodać, że w ciągu roku, Facebook po raz kolejny zyskał kilka milionów userów – tym razem jego stan posiadania przekroczył owych milionów 16, podczas gdy rok temu w marcu było to 13.7 miliona. Jeśli tak dalej pójdzie, niedługo będziemy mogli postawić znak równości między pojęciami: populacja polskiego Internetu oraz populacja polskiego Facebooka.

 

Kiedy umiera GG w tle rodzą się nowe potęgi mediów społecznościownych. Twitter wszedł już do top 10 polskiej „społecznościówki”. W siłę rośnie także portal ask.fm – w ciągu 12 miesięcy o 1 milion użytkowników. Znakomicie radzą sobie także goldenline.pl, pinterest.com oraz linkedin.com.

 

2 komentarze

  1. Grzegorz 24-06-2014
  2. tuis 08-09-2014

Zostaw odpowiedź