fbpx

Google bierze się za …domeny

Kiedy wydaje się, że Google niczym już nas nie zaskoczy, firma Larry’ego Page’a i Sergeya Brina angażuje się w kolejną branże, w której wydaje się, że nie ma już czego szukać. Ma tu na myśli rynek internetowych domen. Jeden z zagranicznych serwisów technologicznych poinformował o tym, że

Google ogłosiło dzisiaj, że rozpoczyna działalność w branży rejestracji domen. Google Domeny to usługa, która na obecnym etapie znajduje się w fazie beta testów. Gigant z Mountain View postanowił zainteresować się tą, zdawałoby się, już dość dobrze zagospodarowaną niszą, bowiem według jego badań, 55 procent małych firm nadal nie ma strony internetowej. Z tego też powodu Google postanowiło wpomóc małe i średnie firmy, aby ułatwić im obecność w przestrzeni online.

Chociaż Google Domeny nie obejmują usług hostingowych, w USA podpisano już odpowiednie umowy z największymi dostawcami tego typu usług. Kiedy serwis zostanie udostępniony w wersji finalnej, za jego pomocą, będziemy mogli nie tylko kupować, ale i sprzedawać domeny. Google zapowiedziało, że nie będzie pobierać opłat za usługę rejestracji domen na osoby prywatne.

W Google Domeny będziemy w stanie utworzyć do 100 adresów e-mail w domenie i 100 subdomen. W zwiążku z brakiem własnych serwerów, będziemy zmuszeni korzystać z zewnętrznych serweró DNS.

1 komentarz

  1. Grzegorz 24-06-2014

Zostaw odpowiedź