fbpx

Google Campus Warsaw rusza już niedługo

Mamy dobre wiadomości – Google uwierzył w siłę polskich start-upów. Dowodem na to jest budowa Campus Warsaw, czyli miejsca, które w założeniu ma być przestrzenią dla młodych, innowacyjnych przedsiębiorców. Co więcej, Google nie bał się oddać dowodzenia nad całością Polakom.

Co więcej, pochwalił się zatrudnieniem zupełnie nowego członka zespołu Google Polska.

 

 

Szefem Campus Warsaw, który znajdzie swoje miejsce we wnętrzach Praskiego Centrum Koneser, został Rafał Plutecki, twórca i CEO firmy Internet Technologies, polskiego dostawcy internetu, przejętego przez GTS w 2000 roku. Ponadto, nowy szef Campus Warsaw posiada także doświadczenie we wspieraniu innych początkujących biznesów – był partnerem zarządzającym w Innofund, funduszu Venture Capital dla firm we wczesnej fazie rozwoju i aktywnym aniołem biznesu.

KSR_A_NOCNY_hires-(2)

Jak zauważa Plutecki, istnieje kilka powodów, dla których Google zdecydowało się zarzucić swoją sieć łowiecką na polskich „startupowców”:

 

Co jest Twoim zdaniem unikatową cechą polskiej społeczności startupowej?

Polska jest miejscem atrakcyjnym inwestycyjnie i krajem, gdzie mamy wielu utalentowanych i ambitnych ludzi. Zawsze cieszyliśmy się z wysokiego poziomu edukacji informatycznej, a nasi programiści zdobywają nagrody w wielu międzynarodowych konkursach. Liczba startupów stale rośnie i z powodzeniem działają na skalę globalną, np. Livechat, Brainly, Estimote czy City Interactive. W Campus Warsaw chcemy stworzyć społeczność, która założy więcej tego typu firm.

 

Z pewnością część z nich pójdzie własną drogą, a część dostanie szanse na dołączenie do ekosystemu Google’a. Campus Warsaw to nie tylko przestrzeń dla startupów, ale także programy Google’a, których celem jest przeprowadzanie przez trudny okres wdrażania w życie autorskich pomysłów.

Czego społeczność może się spodziewać po Twoim pierwszym miesiącu w Campusie?

Będziemy mieć bardzo bogatą ofertę. Do Warszawy sprowadzimy najlepsze programy z naszej międzynarodowej sieci, takie jak Campus for Moms, Campus Exchange, Industry Connect, czy mentoring. W Campusie będą odbywać się inspirujące spotkania, damy też twórcom startupów możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów. Czekam także na sugestie społeczności jak jeszcze Campus będzie mógł pomóc.

 

Plany budowy warszawskiego kampusu zostały ogłoszone już ponad rok temu. Szersze
plany Google ogłosił w maju: Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu, z przestrzeniami w Madrycie i Sao Paulo, które zostaną otwarte w dalszej części roku. Wygląda więc na to, że idziemy w w europejskiej ekstraklasie pod rękę z najlepszymi.

Zostaw odpowiedź