fbpx
google drive

Google Drive – dobre bo za darmo? Nie tylko!

Google zaoferowało 5 gigabajtów darmowej przestrzeni dyskowej wszystkim tym, którzy zechcą powierzyć mu swoje tajemnice. Ktoś mądrze zapyta – czym się różni Google Drive od na przykład Dropboxa lub zwykłej poczty?

W końcu tam także można wgrywać pliki. Jak zwykle – diabeł tkwi w szczegółach. Drive na pierwszy rzut oka wydaje się być kolejnym serwisem do wgrywania plików i dzielenia się z pomocą linków. Ale nic z tych rzeczy. To mądre uzupełnienie dotychczasowych usług Google’a. Drive umożliwia zapisywanie wszystkich plików z Docs i innych usług w chmurze koncernu z Mountain View.

Ponadto pliki można udostępniać innym posiadaczom konta Google oraz Google+. Możemy także współdzielić wspólną pracę na plikach obsługiwanych już nie tylko przez Docsy. Google zapowiada także bardzo bogatą obsługę różnorodnych plików – już teraz możemy przeglądać formaty Adobe bez zainstalowanych aplikacji z tej firmy. A to dopiero początek!

I to co najciekawsze z drugiej strony – klient obsługujący usługę. Jest to sedno całej sprawy – docelowo aplikacja będzie dostępna na prawie każdym urządzeniu! Na dzień dobry mamy obsługę: Windows, iOS oraz Androida, co pozwala korzystać z Drive na tabletach i telefonach. Idźmy dalej – Google dokłada także wyszukiwarkę z ciekawą funkcją przeszukiwania zeskanowanych dokumentów!

 

 

Zamów drukowany Mensis.pl lub czytaj darmowe fragmenty online:

 

 

1 komentarz

Zostaw odpowiedź