fbpx

Google Maps dla rowerzystów – czy to pomoże?

W 2010 roku Google dodało do swoich map szlaki dla rowerzystów na terenie USA i Kanady. 29 sierpnia koncern z Mountain View poszerzył ofertę ścieżek rowerowych dla kolejnych 10 krajów.

Do grona szczęśliwców załapali się: Australia, Austria, Belgia, Dania, Finlania, Holandia, Szwecja, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. Ogółem, razem z poprzednimi ścieżkami Google może pochwalić się bazą ponad 530 tys kilometrów!

Jako osoba, która pokonuje na rowerze kilkaset kilometrów miesięcznie chciałbym przekazać Google Polska moje wyrazy głębokiego rozczarowania z powodu braku Polski w tym gronie. Obyśmy się szybko doczekali dokumentacji polskich ścieżek rowerowych.

Pamiętajmy jednak, że tak duża inwestycja ze strony Google nie jest przypadkowa. Mapy rowerowe rozwijane są głównie z myślą o systemie operacyjnym Android dla smartfonów. Google robi co może, aby obronić lwią część rynku mobilnych map, ale idzie mu coraz gorzej.

Nowy tablet Amazona, pomimo korzystania ze zmodyfikowanego Androida nie będzie miał map do Google’a. Jeff Bezos zdecydował się na znakomite mapy od fińskiej Nokii.

To kolejna porażka Google’a po prestiżowej przegranej o użytkowników handheldów Apple’a.

Zostaw odpowiedź