fbpx

Google Moja Firma zaprojektuje sam Twoją pierwszą stronę internetową

Teraz przy pomocy usługi Google Moja Firma właściciele firm mogą zaprojektować własną, dostosowaną do urządzeń mobilnych stronę internetową bezpłatnie, prosto i szybko.

Usługa „Moja Firma” od Google’a właśnie zyskała nową funkcjonalność – do utworzenia strony poprzez usługę Google Moja Firma wykorzystywane są dane z wizytówki firmy w Google oraz jeden z przygotowanych wcześniej projektów graficznych. Kiedy witryna jest już gotowa, jej adres wyświetla się w wynikach wyszukiwania oraz na Mapach Google – także na smartfonach – dzięki czemu nawet najmniejszy biznes może zostać odnaleziony przez potencjalnych klientów.

Jak to działa w praktyce? Google stworzyło prosty ale pomysłowy szablon z możliwością dopasowania kolorystyki i fontów. Jednocześnie w banalnie prosty sposób pozwala on nanieść najważniejsze informacje o firmie, a w dużej mierze czyni to sam korzystając z wypełnionej wizytówki Google Moja Firma.

Untitled-1

Tak naprawdę, jest to po prostu kolejny, spory krok, w rozwoju dotychczasowej wizytówki, z tym, że wymaga od użytkownika nieco więcej starań i udziału w personalizacji wyglądu strony.

Untitled-3
Zaprojektowana strona będzie poprawnie wyświetlać się na wszystkich urządzeniach, zaś adres będzie działał w domenie .business.site. Zarządzanie stroną jest możliwe z każdego urządzenia i tym samym z każdego miejsca, a zmiana np. danych kontaktowych czy godzin otwarcia w usłudze Google Moja Firma spowoduje także automatyczną aktualizację tych informacji na stronie firmy.

Zostaw odpowiedź