fbpx

Google+ może przegonić Facebooka już w 2016 roku!

Searchmetrics, globalny ekspert w produkcji oprogramowania typu “search analitycs” dla marketingu, przeprowadził analizę, z której wynika, że Google+ zaczyna przeżywać rozkwit i już niedługo może stanąć w szranki z Facebookiem.

Z potężnej bazy danych jakie gromadzi Searchmetrics wynika, że wzrost aktywności użytkowników jaki zanotował Google+ w ostatnich miesiącach wynosi blisko 800% !

 

Dane na poniższym wykresie pokazują wzrost aktywności użytkowników Google+ i Facebooka oraz liczby absolutne, co z jednej strony obrazuje potencjał Google+, a z drugiej potęgę Facebooka. Wciąż rosnącą trzeba dodać.


Asem w rękawie Google+ jest system Android, który został aktywowany na ponad 900 milionach urządzeń. Wcześniej lub później spora część użytkowników z tak pokaźnej puli aktywuje konto w Google+. Dynamika wzrostu Androida jest także szokująca. Z 400 milionów w 2012 do 900 milionów rok później.

 

Jeśli dynamika wzrostu Google+ została utrzymana – zobaczmy co stanie się w lutym 2016 roku. Sam Searchmetrics zastrzega – to nie jest ścisła naukowa analiza. To (nie)zwykła prowokacja, dodajmy.

1 komentarz

  1. Adrian 11-07-2013

Zostaw odpowiedź