fbpx

Google otwiera w Warszawie kampus dla start-upów. Trzeci na świecie!

Pierwsza wizyta w Polsce Erica Schmidta, dyrektora wykonawczego Google nie ograniczyła się do krtuazyjnych słów i gestów, ale przyniosła od razu konkretne decyzje. Na początku przyszłego roku w stolicy zacznie funkcjonować specjalny inkubator dla rodzących się e-biznesów. Google zaskakuje nie tylko nad Wisłą, ale i w skali globalnej. Wyszukiwarkowy gigant planuje wysłać w kosmos 180 satelitów. Cel? Dostarczyć internet w tych rejonach świata, które są go nadal pozbawione.

Jak informuje wyborcza.biz, Schmidt oficjalnie przyleciał na obchody 25-lecia wolnej Polski. Teraz wiadomo już, że nie był to jedyny powód, dla którego odwiedził nasz kraj. Kolos z Moutain View musiał najwyraźniej uznać, że na start-upowej mapie Starego Kontynentu, Warszwa będzie stanowić dogodny punkt dla zlokalizowania tu specjalnego kampusu, pomagającego w rozwoju młodym, internetowym firmom. Będzie to trzeci tego typu obiekt na świecie, po Londynie i Tel Awiwie. Szczegóły inwestycji były omawiane z premierem Donaldem Tuskiem. Schmidt bardzo pozytywnie ocenił kondycję polskiej sceny start-upowej:

Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, 
w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

Idea kampusu, który stworzy Google zakłada, że twórcy start-upów będą ponosić miesieczną opłatę za wynajem biur lub korzystać coworkingu, czyli wynajmować biurka na określony czas. Placówka Google będzie obsługiwała nie tylko polskie firmy, ale wszystke zaczynające swoją przygodę z e-biznesem przedsiębiortwa.

Google deklaruje, że nie będzie inwestował swoich środków w każdą firmę, która rozwinie się na terenie tworzonego kampusu, ani zamierza inwestować w każdą z nich. Nie wyklucza jednak, że najlepsze projekty otrzymają wsparcie amerykańskiej spółki.

 

1 komentarz

  1. Grzegorz 07-06-2014

Zostaw odpowiedź