fbpx

Google ściga Facebooka? NK.pl na wylocie, czyli społeczności w Polsce.

Majowy Megapanel w kategorii społeczności nie przynosi przełomów, ale gdy porównamy dane ubiegłoroczne z aktualnymi, może się okazać, że wychwycimy ciekawe trendy np. taki, który wskazuje, że pomimo wielu narzekań Google+ trzyma się mocno.

Ale jeszcze mocniej w dalszym ciągu trzyma się Facebook.

 

 

Ten po raz kolejny podniósł rok do roku stan posiadania: z blisko 14.8 do blisko 16.7 miliona użytkowników miesięcznie. Ale nie tylko portal Marka Zuckerberga zyskał, bo oto Google poprawił swój wynik z blisko 8.3 miliona do 8.75 miliona dusz!

 

Powiedzieć, że Google ściga Facebooka to jeszcze zbyt wiele, ale nadmienić, że dotrzymuje mu kroku na swojej mocnej, niezagrożonej już drugiej pozycji, to z pewnością nie jest nadużycie. Potężne straty notuje za to Nk.pl, które straciło z blisko 8.3 do ponad 5.8 miliona użytkowników.

 

Wygląda na to, że wypalają się dwie wielkie gwiazdy polskich społeczności ubiegłego dziesięciolecia. O drugiej z nich, czyli GG (dawniej Gadu Gadu) pisaliśmy przy okazji kwietniowego Megapanelu. Także majowy Megapanel nie pozostawia dla GG żadnych złudzeń – roczny spadek z 4.155 do 2.491 miliona userów wskazuje na wyniszczający trend dla tego niegdyś prężnego komunikatora.

 

Warto wspomnieć także zaznajomić się z sukcesami pomniejszych graczy, aby wiedzieć co w social medialnej trawie piszczy i ćwierka:

  • ask.fm – wzrost z 1.8 do 2.45 mln użytkowników,
  • pinterest – wzrost z 0.86 do 1.33 mln użytkowników.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź