fbpx

Google Shopping wprowadza w USA nowe udogodnienia dla kupujących na Święta

W Polsce usługa Google Shopping dopiero raczkuje, a po drugiej stronie Atlantyku zyskuje nowe funkcje.

Firma z Mountain View, wychodząc naprzeciw swoim amerykańskim klientom, wprowadziła szereg zmian, które pomogą im w świątecznych zakupach.

Światowy gigant wprowadził listy najczęściej wyszukiwanych w Google Shopping produktów w sześciu kategoriach: Zabawki, Elektronika, Gadżety Google, Prezenty do domu, Prezenty dla Niej, Prezenty dla Niego. Jeśli mieszkaniec USA, zechce kupić prezent siostrzenicy, a nie wie, które zabawki są obecnie na topie, Google przyjdzie mu z pomocą. Wystarczy, że użytkownik wybierze produkt z listy, kliknie na niego, a uzyska dostęp do: szczegółowego opisu, informacji o dostępnych rozmiarach i kolorach oraz możliwości zakupu w sklepie.

Jeśli dany produkt nie do końca spełni oczekiwania, wystarczy kliknąć „zobacz podobny”, aby Google wyszukał produkty o podobnych parametrach.

Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani do wirtualnych zakupów i wolimy oglądać daną rzecz w realu, to Google także taką sytuację przewidział. Teraz można oglądać dany przedmiot ze wszystkich stron, dzięki wizualizacji 3D.

Ponadto, e-kupujący w USA mogą tworzyć listy produktów, którymi są zainteresowani, albo których zakup rozważają. Jeśli dodamy produkt do listy, automatycznie zapisze się także jego zdjęcie, opis oraz cena. Możemy porównywać produkty z naszej listy, a nawet zapraszać znajomych do wyrażenia swojej opinii na ich temat. Jednym słowem, możemy robić wirtualne zakupy razem z przyjaciółmi nie wychodząc z domu. I to wszystko bez względu na to czy korzystamy z komputera, tabletu czy telefonu.

Zostaw odpowiedź