fbpx

Google+ – tylko co trzeci użytkownik jest aktywny

O tym, że tylko co trzeci użytkownik Google+ de facto korzysta z niego informuje agencja social media We Are Social. Pomimo lawinowego wzrostu użytkowników googlowskiego portalu social media nadal daleko mu do Facebooka.

Jak na razie Google+ ściga się ze świetnie radzącym sobie w swojej niszy Twitterem.

 

Jak widać na poniższych statystykach ilość zarejestrowanych użytkowników Google+ wzrosła w ciągu roku ponad dwukrotnie z 435 milionów do ponad miliarda, co jest wynikiem bardzo dobrym nawet na tle Facebooka.

 

 

Wszystko psuje się w momencie, gdy zestawimy ze sobą statystyki użytkowników faktycznie korzystających z obu sieci. W przypadku Google+ jest to około 360 milionów osób w ujęciu miesięcznym, podczas gdy w przypadku Facebooka 1.23 miliarda, co jest różnicą kolosalną. Co więcej FB nie zatrzymuje się ani na chwilę, ilość aktywnych użytkowników wzrosła o 16% rok do roku, w ujęciu miesięcznym.

 

Z takimi statystykami bliżej Google+ do Twittera, który posiada około 232 milionów aktywnych użytkowników w ujęciu miesięcznym przy zarejestrowanych blisko 900 milionach kont. Ogromny wzrost zarejestrowanych użytkowników to efekt zmian np. w polityce używania YouTube czy Gmaila niż nagła miłość użytkowników do kolejnej sieci social media.

 

Czy to oznacza, że Google+ nie może wygrać z Facebookiem? Pozycja Google rośnie z każdym rokiem, podobnie jak ilość usług jakie oferuje, a przy tym wymaga konta w Google+. W tym wypadku kropla może wydrążyć skałę częstym i sumiennym kapaniem.

1 komentarz

  1. Artur Pawelec 17-02-2014

Zostaw odpowiedź