fbpx
Google wchodzi w automatykę domową

Google wchodzi w automatykę domową

3.2 miliarda dolarów kosztowało Google kupno firmy Nest, założonej przez byłem pracownika Apple, Tony’ego Fadella, który zasłynął jako jeden z ojców iPoda.

Sama branża nie jest zaskoczona przejęciem – Google od dawna było inwestorem Nest i bardzo uważnie przygląda się idei inteligentnego domu.

 

Nest to spółka, która zajmuje się projektowaniem inteligentnych urządzeń, które zarządzają domem. Na przykład Nest Thermostat to urządzenie, które uczy się zwyczajów domowników i według ich potrzeb zarządza temperaturą powietrza i wody w domu. Naturalnie ma rewelacyjny design i super prosty interfejs wraz z dedykowaną aplikacją dla smartfonów.

 

Z kolei Smoke + CO alarm to urządzenie, które jest czymś więcej niż irytujące alarmy przeciwpożarowe. Otóż w przypadku niewielkiego stężenia dwutlenku węgla (np. z powodu spalonego tostu) urządzenie sygnalizuje światłem oraz falą dźwiękową, która promieniuje w ludzkie ciało i zwraca uwagę ku górze, gdzie zainstalowane jest źródło ostrzegawczego światła.

 

Brzmi jak z filmu Star Trek, ale rozwiązania Nest są już w produkcji i sprzedaży. W dodatku cieszą się niezwykłą popularnością w Stanach Zjednoczonych – stąd też bajońska kwota wyłożona przez Google Ventures. Dotychczasowy CEO pozostanie przy sterach i będzie realizował swoją wizję rozwoju. Firma pozostanie także przy swojej dotychczasowej nazwie.

 

Zostaw odpowiedź