fbpx

Google wkracza w obszar płatności off-line

Użytkownicy usługi Google Wallet będą mieli wkrótce możliwość użytkowania plastikowej karty debetowej, która będzie połączona z ich kontem. Na razie z tej opcji będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy USA.

Dzięki karcie, internauci korzystający z Google Wallet zyskają możliwość wydatkowania środków zgromadzonych na ich kontach, również w sklepach stacjonarnych. Możliwe będzie także użytkowanie jej do wypłacania gotówki z bankomatów. Gigant z Mountain View stworzył ten projekt we współpracy z Mastercard.

Tym posunięciem, Google zapewnia sobie dostęp do kolejnej porcji o swoich klientach, które do tej pory pozostawały poza jego zasięgiem. Rzeczniczka firmy potwierdziła w rozmowie z mediami, że dzięki nowej usłudze, gigant pozna typ towaru, jego cenę oraz datę i miejsce zakupu. Ma to pomóc internetowej firmie w lepszym dopasowaniu reklam do odbiorców. Wydanie karty oraz jej użytkowanie mają być w pełni darmowe.

Przypomnę, że Google Wallet to usługa umożliwiająca dokonywanie internetowych płatności, dostępna w postaci webowej lub jako aplikacja na smartfony. Po raz pierwszy została zaprezentowana 26 maja 2011 r. Z kolei 15 maja br. Google ogłosił integrację Google Wallet z Gmailem, dzięki czemu możliwe stało się przesyłanie środków pieniężnych w postaci załącznika do wiadomości e-mail (opcja dostępna wyłącznie w USA dla pełnoletnich użytkowników).

Zostaw odpowiedź