fbpx

Google z Audi – pracują nad autem z Androidem

Blady strach może już niedługo paść na Harmana Kardona – amerykańskiego giganta dostarczającego systemy multimedialne do aut większości producentów na świecie.

Według Wall Street Journal, którego cytuje Gazeta Wyborcza na przyszłotygodniowych targach CES Las Vegas 2014 Google ogłosi partnerstwo z Audi.

 

To może być przełom w branży dotychczas zmonopolizowanej przez jednego dostawcę. O tym, jak groźny jest Android miały okazję przekonać się Microsoft i Nokia. Dodatkowo, nad hardware’em będzie pracowała Nvidia.

 

Samochodowe systemy multimedialne obejmują funkcje takie jak nawigacja, informacja i rozrywka. Hybryda Androida oraz Nvidii wydaje się być całkowicie słusznym połączeniem, które może odwrócić dotychczasowy układ na rynku.

 

Co więcej, to właśnie Android wprowadził pod globalne strzechy smartfony – można podejrzewać, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w kwestii dostępu do Internetu w pospolitych miejskich autach.

 

GW zwraca uwagę, że mariaż Niemców z Amerykanami to odpowiedź na ogłoszenie planów przez Apple, prowadzi prace nad iOS7 w wersji samochodowej.

Internet w autach jest tuż, tuż.

 

Zostaw odpowiedź