fbpx

Google zaprezentował Android Wear

Google postanowił wykorzystać opieszałość Apple, które w ostatnim czasie wyraźnie ustępuje pola technologicznym rywalom w zakresie wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i zaoferował Android Wear.

Będzie to specjalna odmiana systemu operacyjnego dla urządzeń z segmentu technologii ubieralnych. To prztyczek w nos nie tylko Apple’a, ale i Samsunga, którego najnowsze inteligentne zegarki i opaski znajdują się pod kontrolą jego autorskiego systemu operacyjnego, czyli Tizena.

Jeśli wierzyć wizji roztaczanej przez Google to już niedługo, korzystając ze smartwatcha z debiutującym OS będziemy mogli w kilka sekund (bez wyciągania smartfona z kieszeni) sprawdzić, ile jeszcze przystanków czeka nas przez wysiadką z autobusu, ile kalorii ma apetycznie wyglądający rogalik i o której odlatuje nasz samolot? W razie potrzeby będziemy mogli również głosowo wysłać smsa lub e-maila.

Po wypowiedzeniu frazy “Ok Google”, uruchomimy wyszukiwanie głosowe, dzięki czemu będziemy w stanie będziemy w stanie zamówić taksówkę, dokonać rezerwacji stolika w restauracji czy też sprawdzić repertuar kinowy.

Android Wear spodoba się także osobom, przywiązującym dużą wagę do zdrowego trybu życia. Dzięki systemowi, możliwe stanie się ustalenie celów treningowych, śledzenie postępów, sprawdzenie przebytego dystansu, prędkości czy ilości spalonych kalorii.

To oczywiście jedynie wycinek możliwości nowego OS’a i urządzeń, na których zostanie zainstalowany, ale i tak zapowiada się bardzo ciekawie, nie sądzicie?

Pierwszym zegarkiem na rynku z Android Wear będzie najprawdopodobniej  Motorola Moto 360, która pojawi w sprzedaży latem br.

Zostaw odpowiedź