fbpx
super-mercato24

Gorący rynek spożywki w Polsce – Włosi chcą rewolucji

Jeszcze nie opadł kurz po deklaracjach InPostu, a tu nagle pojawił się kolejny pretendent do rządzenia losem polskiej e-spożywki.

Przypomnijmy, że raptem kilka dni temu InPost zapowiedział ustami swojego prezesa, że Polacy wkrótce zapragną kupować w Internecie dużo więcej spożywki niż dotychczas, a firma przygotowuje się na czasy prosperity instalując w całym kraju Lodówkomaty, czyli Paczkomaty z chłodzonymi pojemnikami na zakupy spożywcze.

Nie minął tydzień od tej deklaracji a już do gry wchodzi kolejny gracz – Supermercato24 – włoski pośrednik logistyczny, który działa już we Włoszech. Supermercato24 przyjmuje przez stronę zamówienia od klientów detalicznych a następnie realizuje je przy współpracy z wybranymi sieciami hipermarketów i dostarcza do domu klienta. Jak twierdzi na swojej włoskiej stronie – nawet w ciągu godziny, a już na pewno tego samego dnia.

We Włoszech Supermercato współpracuje między innymi z Carrefour i Lidlem. Usługa doręczenia działa od 9 do 23 codziennie, także w niedziele. Rzeczywisty czas działania usługi zależy od godzin pracy poszczególnych hipermarketów. Wygląda więc na to, że mamy tu do czynienia ze specyficzną usługą zrobienia zakupów w danym sklepie i dowozu pod adres.

Koszt dostawy we Włoszech nie jest niski – wynosi 4,9 euro, a więc ok 20 – 25 zł. Ponadto firma zastrzega, że przy bardzo małych zakupach lub gdy klient zażyczy sobie bardzo szybką dostawę koszty te mogą jeszcze wzrosnąć. Innymi słowy, będzie to opcja dla zamożnych klientów, którzy oszczędzają swój czas, lub preferują duże zakupy raz na jakiś czas. Każdy inny klient zapewne zechce samodzielnie pofatygować się do najbliższego sklepu.

Amazon rusza ze spożywką we Francji

Zostaw odpowiedź