fbpx

Grupa Allegro: Ceneo.pl jednak nie na sprzedaż

21 marca Zespół Ceneo.pl poinformował swoich kontrahentów, że od 1 kwietnia 2014 roku Ceneo.pl rozpocznie funkcjonowanie jako niezależny podmiot Ceneo sp. z o.o.

W tym dniu opublikowaliśmy też informacje, w której postawiono tezę, że wyodrębnienie funkcjonalnej części przedsiębiorstwa i włożenie jej w ramy nowej spółki może być pierwszym krokiem w kierunku próby sprzedaży serwisu Ceneo.pl

W ostatnim czasie sporo piszemy zarówno o spadkach sprzedaży w serwisie Allegro jak i potencjalnych zmianach w strukturach największego e-podmiotu na polskim rynku.

Przypomnijmy, że z końcem lutego media informowały również o ewentualnej chęci sprzedaży serwisów Bankier.pl i Wykop.pl – Grupa Allegro nie komentowała tych rewelacji.

W przypadku wiadomości o możliwej  sprzedaży serwisu Ceneo.pl przedstawiciele Grupy Allegro postanowili zabrać głos. W oficjalnej informacji przesłanej do redakcji Mensis.pl czytamy:

W imieniu serwisu Ceneo.pl chciałabym zdementować informacje w nim zawarte [przyp. red. informacje zawarte w artykule: “Grupa Allegro: Ceneo pójdzie pod młotek“]. Odpowiadając na pytanie o cel, które stawiają Państwo w artykule:

 

Informujemy, że przekształcenie formy prawnej serwisu Ceneo.pl jest wynikiem strategii Grupy Naspers, która porządkuje swoje serwisy według funkcjonujących od dawna segmentów. Następstwem dokonującej się reorganizacji jest powstanie globalnej dywizji porównywarek, której Ceneo.pl jest częścią.

 

W strukturach Grupy funkcjonuje kilka segmentów, w tym wypadku mówimy o wydzieleniu serwisów w ramach segmentu Price Comparison (Porównywarki cen) w całej Europie, m.in. w Polsce, Rumunii, w Czechach i na Węgrzech. Zmiany mają na celu profesjonalizację segmentu, o którym mówimy.

Wygląda więc na to, że reguła jest prosta. W chwili gdy nasze przypuszczenia są błędne Grupa Allegro chętnie prostuje przekazane przez nas informacje. W treściach, które są bliżej prawdy (możliwa sprzedaż bankier.pl i wykop.pl, spadek sprzedaży na Allegro – rok do roku o blisko 2,5 mld zł) władze serwisu milczą.

1 komentarz

  1. Karol 25-03-2014

Zostaw odpowiedź