fbpx

Grupa Allegro dołącza do koalicji FairSearch

Grupa Allegro, działająca w ponad 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zdecydowała o przystąpieniu do koalicji FairSearch. Decyzja ta została podjęta wobec obaw o możliwość zakłócenia konkurencji przez firmę Google, która zajmuje niezmiennie dominującą pozycję na rynku wyszukiwarek internetowych.

Obawy te wzrosły jeszcze bardziej po podjęciu przez Google arbitralnych i dyskryminujących według Grupy Allegro działań względem należącego do niej serwisu ogłoszeniowego Tablica.pl

„Jesteśmy zdania, że poprzez modyfikację algorytmu wyszukiwania Google bezpodstawnie dyskryminuje serwis Tablica.pl. Jesteśmy zaniepokojeni sposobem, w jaki Google wykorzystuje swoją pozycję dominującą i podejmuje arbitralne działania wobec Tablicy, bez ponoszenia za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności i bez przestrzegania zasady jawności postępowania” – mówi Hein Pretorius, CEO Grupy Allegro.

FairSearch.org to koalicja przedsiębiorstw i organizacji mająca na celu promowanie wzrostu gospodarczego, innowacji i możliwości dokonywania wyboru w internecie poprzez rozwijanie i obronę konkurencji na rynku wyszukiwarek internetowych i mobilnych. Zdaniem FairSearch wzmocnienie egzekwowania obowiązujących przepisów prawa może przeciwdziałać działaniom antykonkurencyjnym na rynku wyszukiwarek, które mają miejsce ze szkodą dla konsumentów. Członkami koalicji FairSearch.org są: adMarketplace, Expedia Inc., wraz z Expedia.com i Hotwire, Foundem, the Interactive Travel Services Association (ITSA), KAYAK, Level.com; Microsoft, ShopCity.com, TripAdvisor, oraz Twenga.Więcej informacji na temat koalicji FairSearch.org można znaleźć na stronie internetowej http://www.fairsearch.org.

Grupa Allegro to pierwsza spółka z Europy Środkowo-Wschodniej, która dołączyła do koalicji FairSearch i jedna z kilku członków koncernu (tj. Buscape, ShopCity.com, Twenga i Foundem) działająca w segmencie e-commerce.

Zostaw odpowiedź