fbpx

Grupa Allegro otworzyła internetową księgarnię z ebookami

Wystartował nowy serwis Grupy Allegro – ebooki.allegro.pl. Każdy użytkownik będzie mógł nabyć w elektronicznej księgarni upragnionego ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. A dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem, przygotowana została zupełna nowość na rynku – usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

Nie czekaliśmy długo by informacje o wejściu Allegro w produkty cyfrowe stały się rzeczywistością. Jedne z pierwszych doniesień pojawiły się w serwisie Antyweb (wywiad z CEO Allegro dla Antyweb) już 27 października, natomiast wczoraj 29.10 Allegro wydało oficjalny komunikat o starcie sklepu ebooki.allegro.pl

Nowoczesny czytelnik kocha książki bez względu na format. Gdy półki nie mieszczą już nowych książek lub czytelnik lubi mieć dostęp do swojego zbioru w każdym miejscu i czasie, sięga właśnie po ebooka. Na początku, użytkownicy będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuły wydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji.
– Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu – komentuje Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę  płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy – dodaje Markowski.

Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone w sposób bardzo wygodny dla użytkownika – znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Dodatkowo, na profilu Allegro na Facebooku publikowane są kody rabatowe na zakup książek w serwisie. Bon rabatowy otrzyma również każda osoba, która pobierze i zaloguje się w mobilnej aplikacji.

Zostaw odpowiedź