fbpx
olx logotyp

Grupa OLX inwestuje w portal sprzedający używane auta

Ciekawe wiadomości dobiegają nas zza zachodniej granicy – Frontier Car Group wejdzie w skład grupy OLX.

Czym zajmuje się Frontier Car Group? Przede wszystkim kupnem, a następnie sprzedażą aut używanych oraz usługami z ową sprzedażą związanymi np. inspekcjami aut, usługami finansowymi, wycenami, gwarancjami i ubezpieczeniami. W dużej mierze są to pozycje już realizowane w Polsce przez Otomoto.pl. Stąd interesujące jest jaki będzie los portalu – czy też nie zostanie pogrzebany podobnie jak niegdyś Tablica.pl, która w końcu została przekształcona w OLX.pl.

Wartość berlińskiego startupu (Frontier Car Group) wyceniono na około 700 milionów dolarów, co jak na europejskiego nowicjusza jest bardzo poważnym wynikiem. Wycena ta dokładnie pokrywa się z obrotem, jaki spółka zrobiła w ubiegłym roku. Ciekawostką jest to, że głównymi kupującym FCG są ponoć salony dilerskie. Przy czym w przypadku mediów anglojęzycznych można to rozumieć na kilka sposobów, stąd z wnioskami najlepiej poczekać do momentu, gdy Frontier Car Group faktycznie zawita do Polski i klarownie poinformuje o swoim modelu biznesowym.

W związku z tym, że Naspers inwestuje głównie na rynkach wschodzących FCG operuje w Nigerii, Meksyku, Chile i Pakistanu, Indonezji. Ale nie tylko – w ubiegłym roku FCG przejął w USA znany portal WeBuyAnyCar. Można się też spodziewać, że z pewnością pojawi się w Polsce, gdzie połączy siły z portalem OLX.

Raport: OLX goni Allegro – najlepiej rozpoznawalne polskie portale e-commerce

 

 

Zostaw odpowiedź