fbpx

GW: Amazon rozpoczyna rekrutację w Polsce

Gazeta Wyborcza poświęciła sporo miejsca na swoich stronach opisując coraz wyraźniejsze oznaki wejścia Amazona do Polski.

W polskim oddziale Amazonu potrzebni będą: księgowi, kadrowi, informatycy oraz rzecz jasna, logistycy w różnych stopniach zawodowych.

 

Oficjalna nazwa polskiego przedstawicielstwa Amazon to Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o., która działa w Polsce już lekko ponad 12 miesięcy. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza , bezpośrednią rekrutacją będą zajmować się specjalne zespoły Amazonu, które dotrą do Polski z centrali amerykańskiego giganta e-commerce.

 

Na łamach GW przedstawiciel Work Service poinformował, że wynagrodzenie za pracę w magazynie będzie oscylować w granicach 1.800 – 3.000zł brutto miesięcznie. Gazeta Wyborcza pozwoliła sobie także przypomnieć o licznych udokumentowanych nadużyciach ze strony Amazonu, który zarówno w UK, jak i w Niemczech zasłynął z łamania praw pracowniczych.

 

W kolejnym artykule GW opisuje potężne hale Amazona budowane w Polsce przytaczając liczby. Koszt inwestycji w 3 największe hale jakie kiedykolwiek stanęły w Polsce to 1 miliard złotych. Każda z nich będzie miała powierzchnię bliską 100 tysięcy metrów kwadratowych, ich długość przekroczy pół kilometra!

2 komentarze

  1. Roberttoo 29-01-2014
  2. Szymon 05-03-2014

Zostaw odpowiedź