fbpx

GW: Niósł Rybiński razy kilka, ponieśli i Rybińskiego

34% ze swojej wartości stracił fundusz Eurogeddon zarządzany przez słynnego publicystę i ekonomistę w stopniu doktora habilitowanego Krzysztofa Rybińskiego.

Na początku ubiegłego roku były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego ogłosił, że założył pierwszy w Europie fundusz, który będzie grał na rozpad strefy Euro.

“Dzisiaj zaczął działać subfundusz Eurogeddon – jedyny w Europie fundusz, którego celem jest osiągnięcie wysokich zysków w scenariuszu bankructwa Grecji, poważnych kłopotów innych krajów południa Europy, ewentualnego rozpadu strefy euro lub masowego wycofywania środków z banków w strefie euro. Pomysłodawcą Eurogeddonu i jego zarządzającym jest znany polski ekonomista – prof. Krzysztof Rybiński”

 

http://www.opera.pl/pl/aktualnosci/opera-tfi-sa-akt/art165,eurogeddon-wystartowal-autorski-projekt-prof-krzysztofa-rybinskiego.html

 

W ostatnim tygodniu Gazeta Wyborcza poinformowała, że Fundusz stracił 34%, co oznacza, że kasandryczne wizje Krzysztofa Rybińskiego biorą w łeb. A im gorzej dla Rybińskiego tym lepiej dla Unii, strefy Euro i Polski.

 

Jaki z tego wniosek? Może i w dzisiejszych dziwnych czasach wypada robić wszystko, nawet służyć jako funkcjonariusz państwowy, a potem grać na krach gospodarczy własnego kraju. Ale na szczęście nadal nie zawsze taka strategia popłaca.

2 komentarze

  1. Zegarki 08-01-2013
  2. Andrzej Lemański 08-01-2013

Zostaw odpowiedź